Jak działa druk cyfrowy, dlaczego jest lepszy niż tradycyjny druk i gdzie go zrobić?

Co to jest druk cyfrowy i jak to działa?

Druk cyfrowy to proces drukowania z pliku elektronicznego i jest niedrogą i przyjazną dla środowiska opcją drukowania dostępną na rynku dla projektantów i małych firm.

Druk cyfrowy działa inaczej niż tradycyjny druk offsetowy. Atrament jest przenoszony z komputera do drukarki, gdzie jest nakładany na papier za pomocą ciepła lub ciśnienia. Wydruki cyfrowe mogą być wykonane na dowolnym rozmiarze papieru, mogą być szybkie i istnieje wiele opcji wykańczania, z których klient może wybierać.

Zalety druku cyfrowego

Zaletami druku cyfrowego jest jego szybkość, możliwość drukowania w dużych ilościach, wysoka rozdzielczość, szybkość, niski koszt na kopię, ekologiczny charakter i co najważniejsze – przystępność cenowa.

Do najczęstszych przypadków użycia drukarek cyfrowych należą:

  • kartki z życzeniami

  • banery

  • plakaty

  • broszury

  • druk wielkoformatowy

3 powody, dla których warto korzystać z druku cyfrowego jako właściciel firmy lub jako klient

Druk cyfrowy to najnowsza forma druku, która jest bardziej opłacalna i przyjazna dla środowiska. To świetna opcja dla małych firm, szkół, uniwersytetów i kościołów.

Oto trzy powody, dla których warto zainwestować w druk cyfrowy:

1) Opłacalne – wydruki cyfrowe są o około 90% tańsze niż wydruki konwencjonalne. Możesz drukować swoje materiały bez dodatkowych opłat.

2) Przyjazny dla środowiska – druk cyfrowy nie wymaga żadnych toksycznych chemikaliów do drukowania materiału, dzięki czemu jest przyjazny dla środowiska, a także bezpieczny w użyciu dla dzieci i zwierząt.

3) Szybko – proces druku cyfrowego umożliwia wykonanie zadania w ciągu zaledwie 24 godzin, co jest znacznie szybsze niż w przypadku tradycyjnych metod, takich jak litografia offsetowa.