Prowadzisz firmę, która generuje spore ilości dokumentów, i nie chcesz, aby zawarte w nich dane dostały się w niepowołane ręce? Być może mobilne niszczenie dokumentów to rozwiązanie dla Ciebie. Sprawdź, na czym polega ta usługa i jakie korzyści zapewnia.

Mobilne niszczenie dokumentów – co to? Na czym polega?

 Chociaż digitalizacja ograniczyła ilość wytwarzanych dokumentów papierowych, nadal wiele firm posługuje się nimi na co dzień. Z uwagi na fakt, że mogą one zawierać dane osobowe, tajne i poufne, muszą zostać odpowiednio zutylizowane. Za niewłaściwe przetwarzanie – a niszczenie dokumentów zalicza się do przetwarzania – grożą dotkliwe kary, z pozbawieniem wolności włącznie. Warto zatem zadbać o ten aspekt.

Jeżeli firma generuje ograniczoną ilość dokumentów, może je utylizować na własną rękę. Służą do tego celu specjalne niszczarki, które tną materiały na ścinki. Im wyższa klasa tajności sprzętu, tym drobniejsze kawałki, a co za tym idzie – lepsza ochrona danych, gdyż trudniej je odtworzyć. Warto mieć to na uwadze przy wyborze urządzenia.

Innym rozwiązaniem jest mobilne niszczenie dokumentów. Decydują się na nie zwłaszcza te firmy, które generują spore ilości papierowych materiałów. Jest ono realizowane przez wyspecjalizowane podmioty, które odbierają dokumenty z siedziby klienta i przewożą je do miejsca utylizacji. Ostateczny kształt usługi zależy od indywidualnych ustaleń. Niemniej już na pierwszy rzut oka widać, że to wygodna opcja.

Dlaczego warto zdecydować się na mobilne niszczenie dokumentów?

 Mobilne niszczenie dokumentów to usługa, na którą decyduje się coraz więcej firm. Z czego to wynika? Dlaczego to atrakcyjna opcja dla przedsiębiorców? Przedstawiamy główne korzyści, które udowadniają, że warto ją rozważyć, zwłaszcza jeśli Twoje przedsiębiorstwo generuje dużo materiałów, które wymagają fachowej utylizacji.

  • Wygoda

W przypadku mobilnego niszczenia dokumentów jedyne, o co musisz zadbać, to tak naprawdę wybór rzetelnego podmiotu. Całą resztą zajmie się usługodawca. Odbierze materiały, zadba o ich transport, odpowiednio je zutylizuje, a na koniec wystawi certyfikat poświadczający wykonanie usługi zgodnie z obowiązującymi standardami.

  • Optymalizacja kosztów

Wybierając mobilne niszczenie dokumentów, nie musisz ani kupować niszczarek, ani dbać o ich utrzymanie i konserwację, ani też szkolić pracowników z właściwej obsługi sprzętu. Możesz za to zrezygnować z zamiaru zatrudnienia dodatkowych osób odpowiedzialnych za utylizację danych w firmie. Płacąc jedynie usługodawcy, optymalizujesz koszty.

  • Oszczędność czasu

Mobilne niszczenie dokumentów nie tylko sprzyja optymalizacji kosztów funkcjonowania przedsiębiorstwa, ale również pozwala oszczędzić czas. Twoi pracownicy nie muszą bowiem poświęcać go na utylizację danych, lecz mogą w pełni poświęcić się zadaniom charakterystycznym dla zajmowanych przez nich stanowisk pracy.

  • Bezpieczeństwo

Rzetelna firma odpowiednio zabezpieczy dokumenty na każdym etapie mobilnego niszczenia dokumentów. Wyposaży przedsiębiorstwo w specjalne pojemniki (szafki), do których pracownicy będą mogli wrzucać materiały, a także zagwarantuje ich bezpieczny transport i utylizację zgodną z ustalonymi wymaganiami i standardami branżowymi.

  • Personalizacja

Usługę mobilnego niszczenia dokumentów można spersonalizować. Klient decyduje m.in. o tym, jak często i w jakiej ilości będą odbierane materiały do utylizacji. Określa również klasę utajnienia niszczonych danych. W efekcie otrzymuje usługę, która jest dostosowana do potrzeb jego firmy.

  • Pozytywny wizerunek

Zlecając niszczenie dokumentów profesjonalistom, budujesz wizerunek przedsiębiorstwa odpowiedzialnego społecznie, które ma na uwadze bezpieczeństwo danych swoich klientów i kontrahentów.

Mobilne niszczenie dokumentów to usługa, która pozwala w wygodny, atrakcyjny cenowo i zgodny z prawem sposób pozbyć się materiałów zawierających dane osobowe, poufne i tajne. Mogą z niej korzystać wszyscy przedsiębiorcy, jednak najbardziej opłacalna jest w przypadku firm, które generują spore ilości dokumentów.

źródło: ESSI niszczenie dokumentów