Balustrady-ze-szkla

Nowoczesne balustrady szklane to rozwiązanie, które wpływa na estetykę przestrzeni – zarówno w domu, mieszkaniu, jak i w biurze. To elementy aranżacji, które można wykorzystać także w budynkach komercyjnych, hotelach, pensjonatach czy obiektach turystycznych. Balustrady szklane to uniwersalne rozwiązanie, ponieważ można je dopasować do każdego stylu aranżacyjnego, jaki dominuje we wnętrzu.

Dlaczego warto montować balustrady szklane?

Zmieniająca się moda na aranżację pomieszczeń może rodzić wątpliwości co do wyboru elementów konstrukcyjnych, które docelowo mają się znaleźć w danym miejscu. Z uwagi na to coraz więcej osób decyduje się na sprawdzone rozwiązanie, którym są balustrady szklane. To elementy współgrające z każdą estetyką. Dobrze odnajdą się zarówno w przestrzeni industrialnej, prowansalskiej, klasycznej, nowoczesnej, jak i modernistycznej czy boho. Minimalistyczny urok, którym cechują się balustrady ze szkła, łączy się z ich wysokimi walorami estetycznymi oraz łatwością utrzymania w czystości. 

Prawidłowo dobrane i solidnie zamocowane balustrady szklane mogą znaleźć się w pomieszczeniach biurowych oraz mieszkalnych. Zaletą konstrukcji jest przede wszystkim to, że nie wpływają na zmniejszenie powierzchni użytkowej. Bez trudu można je wkomponować zarówno we wnętrza o dużym metrażu oraz kubaturze, jak i w pomieszczenia niewielkie, nieustawne, mające ewidentne wady architektoniczne. Nowoczesne balustrady szklane współgrają nie tylko z wnętrzami futurystycznymi, ale dobrze komponują się również z elementami wyposażenia w stylu tradycyjnym.

Z jakich materiałów wykonuje się bezpieczne balustrady szklane?

Wielu architektów wnętrz i designerów zajmujących się tworzeniem projektów dla klientów indywidualnych oraz firmowych rekomenduje balustrady szklane. To konstrukcje pasujące do pozostałych elementów i materiałów wykończeniowych w postaci kamienia naturalnego, drewna, metalu, paneli podłogowych czy betonu architektonicznego. Wykonywane ze szkła hartowanego i laminowanego folią EVA balustrady ze szkła konstrukcje są bezpieczne w użyciu. Można je zastosować w pomieszczeniach, gdzie na co dzień przebywają zwierzęta domowe, małe dzieci czy seniorzy. Folia w odróżnieniu od PCV nie ma właściwości higroskopijnych, co eliminuje ryzyko delaminacji szkła. 

Balustrady szklane dobrze odnajdą się także w warunkach zewnętrznych. Mogą być wystawiane na negatywne działanie czynników zewnętrznych, w tym promieniowanie słoneczne i opady atmosferyczne. To konstrukcje, które nie zmieniają pierwotnych właściwości pod wpływem przymrozków czy gwałtownych skoków temperatury powietrza. Wysokiej jakości balustrady szklane są wykonywane ze szkła bezpiecznego. Najczęściej stosuje się materiał ESG 66.4 PVB lub ESG 88.4 VSG – szkło Float lub OptiWhite. To sprawdzone rozwiązanie, które można wykorzystać w biurach, centrach handlowych, lokalach czy pomieszczeniach użyteczności publicznej.

Balustrady ze szkła przystosowane do każdego wnętrza

Dostępne na rynku balustrady szklane wyróżniają się komfortem i bezpieczeństwem ich używania. Nawet przypadkowe rozbicie jednej z tafli nie powoduje ryzyka skaleczenia, ponieważ szkło nie rozsypuje się, a poszczególne jego kawałki są zatrzymywane w jednym miejscu. Dzięki temu nie pojawia się ryzyko wypadku, co ma ogromne znaczenie w budynkach użyteczności publicznej, w przestrzeni biurowej, a także w miejscach, gdzie występuje spore natężenie ruchu pieszego. 

Bezpieczne i łatwe do montażu balustrady ze szkła można mocować za pomocą rotuli. To rozwiązanie, w którym elementy konstrukcji są mocowane z zachowaniem dystansu od ściany. Wolna przestrzeń umożliwia łatwe, szybkie i efektywne czyszczenie szkła. Rotule z regulacją umożliwiają ustawienie tafli szkła względem siebie w taki sposób, aby tworzyły idealnie równą płaszczyznę. Montaż balustrad szklanych może odbywać się także poprzez mocowanie liniowe w profilu. To rozwiązanie, w którym profil jest mocowany do góry posadzki bądź do boku.

Klienci mają obecnie do wyboru rotule i profile dostępne w różnych wersjach wykończeniowych. Można zdecydować się na kolor czarny, INOX bądź malowanie proszkowe na dowolnie wybrany kolor z palety RAL.

Szklane balustrady są coraz powszechniejszym rozwiązaniem, stosowanym nie tylko w budynkach komercyjnych, ale także w biurach bądź pomieszczeniach mieszkalnych. To bezpieczne konstrukcje, które wyróżniają się uniwersalnością. 

Źródło: szklarzokuniew.pl – szklarz Warszawa