pranie materacy

Choć ich nie widać – są groźne, szczególnie dla alergików. Chorobotwórcze drobnoustroje i pasożyty mają negatywny wpływ nie tylko na nasze zdrowie, ale również samopoczucie. Jak z nimi walczyć? Poprzez profesjonalną higienę produktów użytku domowego! Poznaj 5 najgroźniejszych w Twojej sypialni i sprawdź jak skutecznie wyeliminować je ze swojego łóżka!

Pchły – „prezent” od pupila

Twój pies śpi z Tobą w jednym łóżku? Niestety – zdarza się, że pchły, które mogą znajdować się na jego sierści (pies może „złapać” pchłę nawet podczas codziennej zabawy w ogrodzie – mimo środków zabezpieczających) chętnie przedostaną się na Twoją poduszkę. Pchła może dostać się do domu również na inne sposoby – na przykład poprzez Twoje ubranie, na którym znajdzie się podczas porządków na strychu czy piwnicy. Jak działać w przypadku pcheł? Z pomocą przyjdzie profesjonalne czyszczenie łóżka specjalnie przeznaczonymi do tego celu środkami oraz wypranie pościeli w produktach na bazie olejku cytrynowego.

Szkodliwe Acari

Nieproszone stawonogi, znane jako „roztocze” uwielbiają materace i elementy łóżka. Czy wiesz, że w samym materacu może znajdować się nawet milion acari? Ich szkodliwe działanie w dużej mierze odczuwają osoby cierpiące na alergie – dlatego tak ważne jest regularne czyszczenia łóżka i dywanów (roztocza również je lubią!). Czy roztocza uczulają osoby podatne na alergie? Nie!

To ich odchody sprawiają, że choroba nasila się, a przebywanie w sypialni – zamiast ukojenia i regeneracji – przynosi pogorszenie samopoczucia. Jak sobie radzić? Poprzez regularne pranie wykładzin i materacy – minimum raz na kilka miesięcy. Tego typu działanie uchroni nas przed szkodliwymi bakteriami, które mogą przyczynić się do groźnych chorób.

Coli – przyczyna infekcji

Bakteria coli, choć wewnątrz organizmu sprzyja produkcji potrzebnych nam witamin, na zewnątrz powoduje liczne infekcje i zakażenia. Aby wyeliminować szkodliwą bakterię z sypialni – warto poddawać łóżko i wykładzinę profesjonalnemu czyszczeniu. Zwykłe pranie – ze względu na użycie innego typu środków – może nie wystarczyć. Coli co prawda ginie w wysokiej temperaturze, jednak aby na dobre wyprosić ją ze swojego domu – warto powierzyć czyszczenie specjalistom w tym zakresie.

Jak walczyć z nieproszonymi gośćmi w sypialni? Dbając o regularną higienę swojego wnętrza! O ile z elementów takich jak okna czy drzwi z łatwością usuniemy warstwę kurzu, o tyle część wyposażenia wnętrz wymaga zaawansowanej, profesjonalnej pielęgnacji.

Pranie wykładzin i materacy, które niejednokrotnie stają się skupiskiem bakterii – powtarzane co kilka miesięcy – pozwoli Ci nie tylko na nowo wysypiać się w swojej sypialni, ale również przyczyni się do lepszego samopoczucia w ciągu dnia! Nie masz problemów z alergią? Zwróć uwagę na fakt, że dorośli – dziś zmagający się z problemem uczuleń – w dużej mierze wcześniej nie wykazywali żadnych symptomów alergii. Zdrowy styl życia – a więc również odpowiednia higiena naszego wnętrza – pozwoli na cieszenie się dobrą formą i samopoczuciem przez długie lata!