meble-kuchenne-do-minimalistycznej-kuchni

Choć trendy w projektowaniu kuchni wciąż się zmieniają, minimalizm nie schodzi z czołówki najczęściej wybieranych stylów aranżacyjnych domu. Nic dziwnego – minimalistyczne wnętrza są estetyczne i przede wszystkim funkcjonalne. Jak wybrać najlepsze meble kuchenne do minimalistycznej kuchni? Czym się kierować podczas zakupów? Podpowiadamy!

Meble kuchenne do zabudowy

Podstawowa zasada minimalizmu to „mniej znaczy więcej”. Dlatego też, wybierając meble do minimalistycznej kuchni, warto postawić na jednolitą aranżację, która operuje prostopadłościennymi bryłami. W tej roli idealnie sprawdzą się meble kuchenne do zabudowy, pozwalające zamaskować lodówkę, piekarnik czy zmywarkę. Dzięki temu kuchnia straci charakter typowej przestrzeni roboczej i stanie się eleganckim wnętrzem, gotowym na przyjmowanie przyjaciół i rodziny. 

Proste fronty meblowe w kuchni

Minimalistyczny wystrój kuchni stawia przede wszystkim na prostotę, sama zabudowa sprzętów AGD nie wystarczy. Podczas zakupów zwróć uwagę na to, w jaki sposób wykończone są fronty meblowe. W takiej aranżacji świetnie sprawdzą się gładkie fronty meblowe pozbawione frezowań, zdobień i uchwytów. Minimalizm stawia nie tylko na estetykę, ale też na maksymalną funkcjonalność. Proste fronty do szafek kuchennych czyści się znacznie łatwiej i szybciej niż warianty z bogatym frezowaniem i zdobnymi uchwytami. 

Kolor minimalistycznych szafek kuchennych

Kuchnie minimalistycznie w dużej mierze operują wybarwieniami i wzorami frontów. Jeśli chcesz, żeby wnętrze zachwycało swoją prostotą, postaw na białe meble kuchenne poszerzające optycznie przestrzeń. Żeby uniknąć sterylnego efektu wykończenia, do takiej aranżacji możesz dodać akcenty w stonowanych barwach lub wprowadzić nieco ciepła, montując drewniany blat kuchenny. Wspaniale też wygląda minimalistyczna kuchnia łącząca czystą i połyskującą biel oraz delikatną, matową szarość z dodatkiem oryginalnego wzoru, imitującego drewno przecinane w poprzek. Dla odważniejszych polecamy szare meble do kuchni lub, cieszące się coraz większą popularnością, czarne szafki kuchenne

Funkcjonalne akcesoria kuchenne

„Mniej znaczy więcej” – ta zasada dotyczy nie tylko kształtu samych mebli kuchennych, ale także całego wyposażenia kuchni oraz przestrzeni roboczej. Jeśli chcesz stworzyć prawdziwie minimalistyczną aranżację kuchni, wybierz praktyczne akcesoria, takie jak systemy przechowywania cargo, dzięki którym schowasz wszystkie niezbędne przedmioty. Dobrze sprawdzą się tu organizery do szuflad kuchennych, a także praktyczne kosze do segregacji odpadów. Jeśli wybierzesz dodatki kuchenne wykonane ze szkła, chromu lub stali nierdzewnej, to z pewnością utrzymasz styl minimalistycznej aranżacji kuchni. W miarę możliwości ograniczaj efekt „zagraconych blatów”, bez nadmiaru zbędnych przedmiotów czy ozdób.

Jeśli szukasz sprawdzonych rozwiązań, to sprawdź ofertę producenta mebli Stolkar. Znajdziesz w niej nowoczesne meble kuchenne nie tylko wpisujące się w estetykę funkcjonalnego minimalizmu, ale także zaspokajające twoje potrzeby i odpowiadające możliwościom finansowym.