Czy suplementy diety działają?

Czym są suplementy diety?

Suplementy diety to pokarmy lub witaminy, które można spożywać w celu uzupełnienia diety. Najlepsze suplementy diety to takie, które są naturalne, dostępne bez recepty i dostarczają odpowiednich wartości odżywczych.

Korzyści z suplementów diety obejmują podwyższony poziom energii, ulgę w chorobie, dostarczanie odpowiednich witamin dla organizmu czy utratę wagi. Działanie suplementów diety polega na tym, że zawierają związki, które naśladują lub wzmacniają naturalne procesy organizmu w zakresie regulacji układu odpornościowego, gojenia ran i rozkładania żywności.

Jakie rodzaje suplementów diety są dostępne na rynku?

Rynek suplementów diety jest ogromny i oczekuje się, że będzie rósł. Suplementy te mają na celu uzupełnienie ludzkiej diety i dostarczenie organizmowi witamin i minerałów, których w przeciwnym razie by brakowało.

Zasadniczo istnieją dwa rodzaje suplementów diety: multiwitaminy i minerały. Multiwitaminy zawierają różnorodne witaminy, a często także inne substancje, takie jak kwasy tłuszczowe omega-3, witamina D czy selen. Minerały mogą obejmować wapń, magnez, potas, żelazo.

Czy są jakieś skutki uboczne związane z przyjmowaniem suplementów diety?

Suplementy nie są regulowane w taki sam sposób jak leki, więc istnieje większe prawdopodobieństwo wystąpienia skutków ubocznych.

Niewiele jest przypadków, w których suplementy wywołują niepożądane reakcje. Na przykład niektórzy ludzie odczuwają dyskomfort w żołądku lub nudności po zażyciu suplementów.

Ciekawa prawda o naturalnych witaminach

Niektórzy ludzie mogą nie zdawać sobie sprawy z tego, jak ważne jest upewnianie się, że codziennie otrzymujemy potrzebne nam witaminy. Niezależnie od tego, czy jesteś studentem, czy pracujesz przy biurku, istnieje wiele powodów, dla których uzyskanie wystarczającej ilości witamin może być trudne.

Największym powodem, dla którego suplementacja witaminami może nie wystarczyć, jest to, że nasz organizm nie przetwarza suplementów w taki sam sposób, jak jedzenie. Jeśli twoje ciało nie wytwarza wystarczającej ilości kwasu żołądkowego, enzymy trawienne, które pomagają rozkładać żywność i wydobywać z niej składniki odżywcze, nie będą działać tak dobrze. Więc chociaż możesz przyjmować więcej niż wystarczającą ilość witamin i minerałów z suplementów, twoje ciało nie wchłania ich prawidłowo i po prostu przechodzą przez twój układ trawienny.