Proces ozonowania pomieszczeń to sprawdzony sposób na to, aby trwale pozbyć się z mieszkania nieprzyjemnych, uciążliwych i trudnych do usunięcia zapachów. Warto przeprowadzić ozonowanie po zalaniu i procesie osuszania wnętrz. Usługę tę należy powierzyć specjalistycznym firmom, które posiadają wysokiej klasy ozonatory. To sprzęt, dzięki któremu można pozbyć się wirusów, bakterii, grzybów i pleśni powodujących powstawanie brzydkich zapachów.

Przyczyny powstawania nieprzyjemnej woni w mieszkaniu

Osoby, które po raz pierwszy goszczą w mieszkaniu, mogą ocenić, czy w pomieszczeniach unosi się neutralny bądź też nieprzyjemny zapach. Należy pamiętać, że brzydka woń w mieszkaniu może mieć prozaiczną przyczynę. Osoby posiadające salony połączone z kuchnią – tak zwane otwarte aneksy kuchenne, często skarżą się na to, że w pozostałych pomieszczeniach unoszą się zapachy powstałe w trakcie obróbki termicznej potraw. Ta nieprzyjemna woń może być łatwo usunięta poprzez wietrzenie lub uruchomienie wentylacji elektrycznej. Znacznie trudniej jest pozbyć się zapachu stęchlizny. Kojarzy się ona z zanieczyszczonymi piwnicami, budynkami starszego typu, a także niewietrzonymi pomieszczeniami, gdzie panuje wysoki poziom wilgoci.

Nieprzyjemna woń w mieszkaniu może być efektem jego wcześniejszego zalania i namnażania się mikroorganizmów, w tym zarodników pleśni. Wówczas należy wdrożyć proces ozonowania. Tylko wówczas istnieje szansa na to, aby raz na zawsze pozbyć się bakterii, grzybów, jak również innych mikroorganizmów unoszących się w cyrkulującym w mieszkaniu w powietrzu.

Ozonowanie – kiedy jest konieczne?

Zastosowanie ozonu, czyli naturalnie występującego gazu, jest powszechnie wykorzystywane do odkażania i oczyszczania pomieszczeń, bez potrzeby stosowania szkodliwych dla zdrowia i życia środków chemicznych. Substancja odkażająca, czyli ozon jest gazem, który ma silne właściwości utleniające. Ozonowanie odbywające się przy pomocy nowoczesnych urządzeń w postaci ozonatorów o wysokiej mocy działania, pozwala zwiększyć czystość mikrobiologiczną. Proces ten może być przeprowadzony nie tylko w pomieszczeniach mieszkalnych, ale również firmowych. Zaleca się tego typu prace po wykryciu przecieków wody z nieszczelnych instalacji centralnego ogrzewania bądź też wodno-kanalizacyjnych.

Odkażanie pomieszczeń z zastosowaniem ozonowania pomaga wyeliminować wirusy, bakterie, zarodniki grzybów i pleśni, a także wszelkiego typu mikroorganizmy, które mają idealne warunki do rozwoju w pomieszczeniach, gdzie panuje wysoki poziom zawilgocenia powietrza.

Dlaczego warto stosować ozonowanie?

Ozonowanie jest konieczne, aby raz na zawsze pozbyć się nie tylko nieprzyjemnego zapachu, który unosi się w pomieszczeniach mieszkalnych, ale również wyeliminować namnażanie się bakterii, grzybów i pleśni w cyrkulującym powietrzu. Nie od dzisiaj wiadomo, że mają one negatywny wpływ na zdrowie osób przebywających na co dzień w tych wnętrzach.

Pleśń i grzyby wydzielają charakterystyczny, nieprzyjemny zapach, który przypomina stęchliznę. Przebywanie w takim wnętrzu może doprowadzić do powolnego uszkodzenia układu oddechowego i pojawienia się zaburzeń w postaci astmy, bardzo silnych alergii związanych z układem oddechowym, jak również różnego typu zaburzeń w prawidłowym funkcjonowaniu błon śluzowych czy skóry.

Ozonowanie pomieszczeń nie wiąże się z potrzebą długotrwałej absencji osób zamieszkujących dane mieszkanie. Ponadto proces ten może być przeprowadzony we wnętrzach, gdzie na co dzień przebywają małe dzieci, zwierzęta domowe, seniorzy, a także osoby cierpiące na różnego typu alergie, problemy z wydolnością układu oddechowego, czy sercowo-naczyniowego. Sprawne ozonowanie pomieszczeń może być przeprowadzone w pomieszczeniu niezależnie od jego kubatury i powierzchni użytkowej. Ozonator może pracować przez wiele godzin, bez potrzeby odłączania go od źródła zasilania.

Sposobem na pozbycie się nieprzyjemnych zapachów powstałych po zalaniu mieszkania lub też po pojawieniu się wykwitów grzybnych i pleśni na ścianach, jest ozonowanie pomieszczeń. Proces ten odbywa się przy pomocy nowoczesnych urządzeń.

 

Źródło: OPTIMAL – OSUSZANIE