avio-star

Okres zimowy to czas, kiedy właściciele i zarządcy nieruchomości muszą zadbać o bezpieczeństwo użytkowania nieruchomości i odpowiednio zorganizować odśnieżanie wokół budynków. Wszelkiego typu wypadki będące skutkiem nieusunięcia śniegu czy lodu mogą mieć dla nich duże konsekwencje. Jak zatem zorganizować odśnieżanie w firmie, wspólnocie czy spółdzielni mieszkaniowej?

Kto odpowiada za usunięcie śniegu i lodu z nieruchomości?

Osoby zarządzające wspólnotami i spółdzielniami mieszkaniowymi, a także właściciele nieruchomości w okresie zimowym posiadają obowiązek usunięcia śniegu i lodu zalegającego na samej nieruchomości,  jak i na terenie, na którym jest usytuowana. Niewywiązanie się z tego obowiązku może skutkować nałożeniem wysokich kar pieniężnych na osoby odpowiedzialne. W przypadku, gdy sądownie udowodnione zostanie, że to właśnie zarządcy bądź właściciele budynku są winni ewentualnemu wypadkowi, zostaną oni obarczeni nie tylko obowiązkiem wypłacenia odszkodowania, ale również pokrycia kosztów leczenia i późniejszej rehabilitacji osoby poszkodowanej. 

Obowiązkiem każdego właściciela i zarządcy jest dbanie o czystość i porządek nieruchomości. Jednym z takich obowiązków jest nadzór nad odpowiednim stanem technicznym budynku. Dotyczy to także nadzoru nad przeciążeniem konstrukcji nieruchomości zimą, przez zalegający na dachu śnieg. Konieczne jest wówczas odśnieżanie dachu i ewentualnych elementów elewacji. Obowiązek ten obejmuje nie tylko usunięcie śniegu, ale także sopli, brył lodu czy też tworzących się nawisów lodowych i śniegowych. Stanowią one bowiem duże zagrożenie dla bezpieczeństwa osób poruszających się chodnikami bądź jezdniami, które przebiegają bezpośrednio przy budynku. Niedopilnowanie odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa w tym zakresie może skutkować nie tylko karą pieniężną, ale także w skrajnych przypadkach karą ograniczenia bądź pozbawienia wolności.

Odśnieżanie w firmie, wspólnocie, spółdzielni — skorzystaj z usług profesjonalnej firmy 

Chcąc zorganizować odśnieżanie budynku warto skorzystać z usług firm specjalizujących się w tego typu pracach. Odśnieżanie dachu, ściągnięcie sopli bądź nawisów tworzących się przy pokryciach dachowych wymaga bowiem nie tylko użycia odpowiedniego sprzętu pozwalającego na wykonanie tych prac na wysokości, ale także zachowania należytych norm bezpieczeństwa. Prace wysokościowe związane z odśnieżanie warto powierzyć wyspecjalizowanej firmie. Doskonale sprawdzi się tutaj wynajem pojazdu HDS, który umożliwi wykonanie prac wysokościowych, dzięki odpowiedniemu wysięgnikowi z koszem.

Czym jest podnośnik koszowy? Jest to jeden z rodzajów pojazdów HDS, a więc samochód ciężarowy posiadający dodatkowy element, jakim jest wysięgnik z koszem. Samochody HDS znajdują obecnie bardzo szerokie zastosowanie w wielu branżach gospodarki. Za pomocą samochodów HDS realizowane są prace wymagające transportu, rozładunku i załadunku towaru oraz prace wysokościowe.  Podnośnik koszowy umożliwia wykonanie prac na dużych wysokościach. Posiada odpowiednie zabezpieczenia, które chronią osoby wykonujące pracę. Co więcej, pracownicy wyposażeni zostają w specjalne środki ochrony indywidualnej — kaski i liny asekurujące.

Podnośniki koszowe HDS 

Szerokie możliwości wykorzystania podnośników koszowych decydują o tym, że z usług profesjonalnego sprzętu korzystają nie tylko przedsiębiorcy, zarządcy, ale również osoby prywatne. Na rynku działa wiele firm oferujących wiele usług w tym zakresie. Podnośniki koszowe  przeznaczone są do wykonywania prac na różnych wysokościach. Wśród dostępnych modeli znajdziemy podnośniki pozwalające na wykonanie prac na zróżnicowanych wysokościach od 16, 18, 22, 30, 42 do nawet 61 metrów. 

Samochody HDS doskonale sprawdzą się także podczas odśnieżania budynków. Podnośniki koszowe gwarantują  skuteczność i bezpieczeństwo wykonywanych prac, dzięki zastosowaniu  specjalistycznego sprzętu oraz doskonale wykwalifikowanemu personelowi. Szeroka oferta pozwala natomiast na dopasowanie sprzętu do potrzeb zamawiającego. Podnośniki koszowe doskonale sprawdzą się podczas odśnieżania w firmie bądź spółdzielni i wspólnocie mieszkaniowej.

źródło: avio-star.pl – Sprzedaż i wynajem kontenerów