balustrada-caloszklane

Wybór balustrady stalowej zewnętrznej powinien być podyktowany nie tylko walorami estetycznymi, ale także kwestią bezpieczeństwa jej użytkowników. To od jakości wykonania i rodzaju użytego materiału zależy, czy balustrada balkonowa będzie odpowiednio chroniła nas podczas przebywania na balkonie, a przy tym czy będzie trwała i czy będzie zachowywała dobry stan przez długie lata. 

 

Balustrady ze stali nierdzewnej to sprawdzona jakość

 

Podczas poszukiwania odpowiedniej balustrady zewnętrznej w pierwszej kolejności powinniśmy się upewnić, czy wykonawca, któremu zlecimy przygotowanie barierki ze stali, ma ku temu odpowiednie narzędzia oraz wykorzystuje najlepszej jakości materiały. Pamiętajmy, że tylko sprawdzona firma będzie w stanie zapewnić nam kompleksową obsługę doradczą, wykonawczą i montażową. Poza tym fachowcy będą mogli dać nam gwarancję, że nasze balustrady ze stali nierdzewnej pozostaną z nami na lata, cały czas zachowując swoją wysoką jakość. 

 

W stale zmieniających się warunkach na rynku przetwórstwa metalurgicznego stal nierdzewna nadal plasuje się w czołówce najchętniej wybieranych materiałów do produkcji balustrad i barierek balkonowych. Nic dziwnego – barierki z nierdzewki są nie tylko bardzo wytrzymałe, antykorozyjne i odporne na uszkodzenia, ale także wyglądają niezwykle elegancko. Balustrady stalowe od sprawdzonego producenta dają nam dodatkowo pewność sprawdzonego produktu najwyższej jakości. Stal nierdzewna, z której wykonywane są barierki zewnętrzne, jest przeznaczona do montażu w trudnych warunkach, dzięki czemu doskonale sprawdza się nie tylko przy schodach zewnętrznych i na tarasach, ale także w budynkach użyteczności zbiorowej i pomieszczeniach specjalnych, np. magazynach i fabrykach. Antykorozyjność stali nierdzewnej sprawia, że balustrady wykonane ze stali są właściwie niezniszczalne, czym biją na głowę barierki wykonane z mniej odpornych materiałów. Poza tym stal nierdzewiejąca jest niepodatna na uszkodzenia mechaniczne i zarysowania, wytrzymuje też duże obciążenia i jest w pełni bezpieczna. 

 

Barierka stalowa zewnętrzna – jaki rodzaj balustrady ze stali nierdzewnej wybrać?

 

Wybór balustrady ze stali nierdzewnej zależy w głównej mierze od naszych upodobań, oczekiwań względem stalowego produktu i budżetu, który chcielibyśmy przeznaczyć na zakup i montaż barierki balkonowej. Pomimo stale zmieniających się warunków na rynku przetwórstwa stali i wzrastających cen stali możemy mieć jednak pewność, że najlepsze firmy będą w stanie zapewnić nam optymalne warunki współpracy i projekt balustrady dostosowany do naszych potrzeb. Jaki typ balustrady zewnętrznej wybrać?

 

Jednym z klasycznych rodzajów barierek stalowych są balustrady w całości stalowe, bez udziału innych materiałów. Ten typ balustrady zewnętrznej jest nam znany nie od dziś i stanowi jedno z najprostszych i zarazem najbardziej eleganckich rozwiązań architektonicznych. Balustrady stalowe mogą być zmontowane z typowych stalowych pionowych tralek wypełniających kolejne części balustrady. Możemy też zdecydować się na wariacje na ich temat, czyli stalową balustradę z poziomych linek poprowadzonych wzdłuż balkonu lub biegu schodów. W tym przypadku linki ze stali nierdzewnej mocowane są do pionowych słupków nośnych, które dodatkowo podtrzymują barierkę

 

Bardzo popularnym rozwiązaniem są też balustrady stalowe ze szklanym wypełnieniem. Inwestorzy często kupują stalowe balustrady z taflami szkła montowane do pionowych słupków nośnych za pomocą śrub ze stali nierdzewnej. Jest to jeden z klasycznych typów balustrady stalowej ze szkłem. W tym przypadku szklana balustrada umieszczana jest pomiędzy słupkami, a jej zwieńczeniem jest prosta stalowa barierka. Bardzo efektownym rozwiązaniem do zabezpieczenia balkonu jest szklana balustrada w stalowej szynie. Ten rodzaj szklanej balustrady zamontowany jest w stalowej szynie, która przytwierdzona jest do podłoża balkonu lub tarasu. Szyna ze stali nierdzewnej może być schowana w podłodze lub wysunięta ponad poziom balkonu. W tym przypadku szklana tafla balustrady jest dodatkowo zabezpieczana stalowymi rotulami podtrzymującymi szkło. Bardzo efektownym pomysłem są balustrady całoszklane samonośne z mocowaniem punktowym w rotulach lub uchwytach albo w listwie stalowej. Balustrada całoszklana może posiadać dodatkową stalową barierkę, ale częściej tworzy ją po prostu szklana tafla bezpiecznego szkła hartowanego. 

 

Bez względu na to, na jaki rodzaj balustrady stalowej balkonowej zdecydujemy się, bardzo ważne jest, żebyśmy zadbali o wybór sprawdzonego producenta barierek i balustrad ze stali, który doradzi nam nie tylko w kwestii projektu, ale i montażu balustrady