zamgławienie-ULV2

Zintegrowany program IPM to metody postępowania w celu walki z owadami, a także ochrony właścicieli domów i mieszkań przed różnego typu szkodnikami. IPM obejmuje kompleksowe podejście do ograniczania liczby szkodników występujących w gospodarstwach domowych, budynkach gospodarczych czy innych nieruchomościach.

Czym jest program IPM i z jakich kroków się składa?

Usługi realizowane w ramach programu IPM obejmują skuteczne zarządzanie populacją konkretnych szkodników. Działania uwzględniają wiele skutecznych strategii, których celem jest całkowite wyeliminowanie bądź ograniczenie populacji szkodników do dopuszczalnego poziomu. Wszystkie czynności w ramach programu IPM są realizowane przy użyciu metod nieszkodliwych dla środowiska naturalnego, a także organizmów żywych, w tym zwierząt domowych i ludzi przebywających w pomieszczeniach.

Zastosowanie programu IPM wymaga posiadania wiedzy z zakresu biologii i chemii. IPM obejmuje połączenie różnego typu metod zwalczania szkodników, jakie są powszechnie dostępne na rynku. Chodzi przede wszystkim o wykorzystanie deratyzacji, dezynsekcji oraz metod chemicznych, biologicznych, mechanicznych i fizycznych. Ten konglomerat ma na celu szybkie oraz efektywne zwalczanie szkodników, a także zapobiegnięcie ich ponownemu pojawieniu się. Należy pamiętać, że program IPM jest podzielony na kilka etapów.

Składa się z inspekcji, identyfikacji, zabiegów o charakterze przygotowawczym, identyfikowania rodzaju i liczby szkodników, a także zastosowania odpowiedniej metody w ramach programu IPM. Ponadto do walki ze szkodnikami stosuje się instrukcję zapobiegającą pojawieniu się tego typu problemu w przyszłości.

Metody stosowane w ramach programu IPM

Wprowadzony przez firmy dezynfekcyjne skuteczny program IPM obejmuje wiele metod przeznaczonych do walki ze szkodnikami. W ramach wykonywanych zabiegów można wykorzystywać bezpieczne środki chemiczne, mające odpowiednie atesty i certyfikaty jakości, co potwierdza ich wysoką jakość.

Preparaty owadobójcze używane w ramach programu IPM zaliczają się do metod chemicznych. Oprócz nich wykorzystuje się zalepianie rur i wentylacji, a także oklejanie łóżek za pomocą taśmy dwustronnej. Działaniem fizycznym w programie IPM jest także zabezpieczenie taśmą klejącą drzwi wejściowych czy zakładanie pułapek mających na celu monitorowanie ruchów czy rozwoju populacji wybranych szkodników.

W ramach programu IPM wykorzystuje się wyłącznie środki chemiczne i metody legalne oraz powszechnie akceptowane w Unii Europejskiej. Program IPM został stworzony do przeprowadzania usług dezynsekcji i deratyzacji przy użyciu metod fizycznych, biologicznych, chemicznych i mechanicznych – wykonywanych w regularnych odstępach czasowych.

To pozwala na pozbycie się pluskiew, karaluchów, mrówek, mrówek faraona, przybyszki amerykańskiej, karaczanów i prusaków. Użyte w ramach programu IPM metody są bezpieczne dla wszystkich organizmów żywych, szczególnie zwierząt domowych, seniorów, alergików oraz osób starszych, użytkujących nieruchomość.

Metoda żelowa vs opryskiwanie owadów w ramach programu IPM – podstawowe różnice i zalecenia

W ramach wdrażania programu IPM firmy zajmujące się dezynsekcją i deratyzacją mogą wykorzystać metodę żelową do pozbycia się karaczanów, prusaków oraz karaluchów. Metoda żelowa w postaci kremowej lub pokarmowej nie jest łączona z metodą opryskową. Warto wspomnieć, że metody zwalczania szkodników w ramach programu IPM są uzależnione od rodzaju i sposobu bytowania intruzów.

Oprysk odstrasza karaczany, które wskutek rozpylonej chmury mogą rozprzestrzenić się po całej nieruchomości. Metoda żelowa zastosowana w ramach programu IPM nie tylko zwalcza karaczany, ale także jest profilaktycznym działaniem eliminującym te owady. Takie działanie wpływa także na pozbycie się prusaków – ginących z powodu uszkodzenia systemu nerwowego. W ramach programu IPM można również wykorzystać oprysk przeznaczony na pluskwy domowe. Metoda zamgławiania ULV wraz z pyretroidami może być zastosowana w przypadku zidentyfikowania populacji tych owadów, bytujących w domu czy mieszkaniu.

Głównym celem zastosowania kompleksowych działań w ramach programu IPM jest pozbycie się szkodników bytujących w nieruchomości. Do tego celu używa się różnego rodzaju metod, adekwatnych względem rodzaju szkodnika, jego liczebności i sposobów bytowania.